بسته‌بندی حبوبات

بسته بندی حبوبات

گروه کارخانجات الماس دانه در زمینه بسته بندی محصولاتی همچون شکر، قند شکسته، حبوبات و برنج فعالیت میکند. در بین محصولات عرضه شده توسط شرکت الماس دانه، حبوبات با بسته‌بندی خاص و رنگ بسته‌بندی منحصر به فرد، جلوه زیبایی در زمینه بسته‌بندی حبوبات در بازار ارائه می دهد. حبوبات بسته بندی شده توسط شرکت الماس دانه با دقت بالا و کاملا بهداشتی عرضه می گردد.

شما میتوانید برای خرید حبوبات بسته بندی شده الماس دانه به صفحه حبوبات مراجعه نمایید و با مشاوران ما جهت خرید عمده بسته بندی حبوبات ارتباط برقرار نمایید. لازم به ذکر است که بسته بندی حبوبات عرضه شده کارخانجات الماس دانه، در وزن های مشخص شده و بر اساس نیاز شما قابل سفارش خواهد بود.

شاید در وهله اول برای کسانی که با حبوبات الماس دانه آشنایی ندارند سوال پیش بیاید که منظور از حبوبات، دقیقا کدام حبوبات برای عرضه می باشد؟

حبوبات عرضه شده توسط شرکت الماس دانه، شامل عدس، لوبیا، لپه، لوبیا چیتی و … می باشد.

دستگاه بسته بندی حبوبات

در این مقاله قصد داریم ماشین آلات فرآوری و بسته‌بندی حبوبات را به اختصار شرح دهیم  و ویژگی ها و مشخصات آنها را بیان کنیم .

دستگاه بسته بندی حبوبات یکی از پرکاربردترین انواع ماشین آلات بسته‌‌بندی بوده و در دو نوع، بسته‌‌بندی خانگی و بسته‌بندی صنعتی تقسیم بندی می شود. از دستگاه های بسته‎بندی حبوبات برای بسته ‌‌بندی انواع حبوبات نظیر عدس، لوبیا، ماش، نخود، لپه، برنج، گندم، جو، غلات و سایر محصولات مشابه می توان استفاده کرد همچنین چگونگی فرآوری و بسته‌بندی حبوبات طبق استانداردهای بهداشتی از اهمیت خیلی بالایی برخوردار است.

درابتدا برای بسته‌بندی حبوبات باید این محصول را فرآوری و آماده بسته بندی کنیم .این کار توسط دستگاه های بوجاری –نوار نقاله دستچین –دستگاه پولیش و بالابر های کاسه ای انجام می گیرد .

دستگاه بوجاری حبوبات :

دستگاه بوجاری برای جداسازی و دانه بندی حبوبات مورد استفاده قرار می گیرد .

دستگاه نوار نقاله دستچین :

دستگاه  نوار نقاله دستچین برای بازبینی مجدد توسط اپراتور و جداسازی ضایعات از محصول استفاده می شود .

دستگاه پولیش حبوبات :

دستگاه پولیش نیز برای براق کردن و جلا دادن محصول مورد استفاده قرار می گیرد .

دستگاه بالابر کاسه ای:

برای انتقال محصول به داخل مخزن دستگاه های بوجاری-نوار دستچین-پولیش استفاده می گردد.

انواع دستگاه های بسته بندی حبوبات:

حال که محصول مورد نظر پاک سازی و آماده شده است وارد مرحله بسته‌بندی می شویم دستگاه های بسته بندی حبوبات دارای مدل های مختلف با ظرفیت های گوناگون می باشد . این دستگاه ها براساس وزن محصول می توانند از 20 -1000 گرم کار بسته بندی را انجام دهند. دستگاه بسته بندی حجمی- دستگاه بسته بندی دو توزین- دستگاه بسته بندی چهارتوزین – دستگاه بسته بندی ده توزین نمونه این دستگاه ها هستند که کار بسته بندی حبوبات داخل سلفون را انجام می دهند.

دستگاه بسته بندی حبوبات

این دستگاه در دو مدل مختلف تک کابین و دوکابین ساخته می شود و برای وکیوم کردن انواع مواد غذایی نظیر حبوبات، صیفی جات، گوشت و مرغ، خکشبار و سبزیجات مورد استفاده تولید کنندگان این صنعت می باشد.

خطوط فرآوری و بسته بندی حبوبات به روش صنعتی

در مراحل بسته بندی و تصفیه حبوبات، پیش از هر چیز محصول مورد نظر را الک نمایید، این عملیات با کمک دستگاه بوجاری و فیلتر و سیکلون نصب شده بر روی دستگاه انجام می گردد و مراحل بعدی جهت تصفیه بهتر روی حبوبات انجام می شود.

تصفیه بهتر حبوبات با کمک دستگاه سیاه دانه گیر و شن گیر تکمیل شده و سپس حبوبات تصفیه شده توسط نوار نقاله به دستگاه پالیشر منتقل شده تا گرد و غبار محصول گرفته شده و حبوبات کاملا براق شوند. در مرحله بعدی حبوبات بوسیله بالابر به دستگاه بسته بندی حبوبات منتقل می گردد.در دستگاههای بسته بندی عمودی مانند دستگاه بسته بندی عمودی حجمی یا عمودی پیمانه‌ای و یا دستگاه بسته بندی عمودی توزین‌دار مانند دو توزین یا چهار توزین، مناسب جهت بسته بندی انواع حبوبات می باشند.

برای بسته بندی حبوبات با این دستگاه ها،حجم پیمانه به صورت اتوماتیک قابل تنظیم است و احتیاجی به تعویض پیمانه نخواهید داشت. از لحاظ قیمت، دستگاه بسته بندی عمودی توزین دار گران تر از دستگاه های بسته بندی عمودی پیمانه ای اتوماتیک می باشد.
پس از بسته بندی حبوبات، نوبت به مرحله بسته بندی شیرینگ و کارتن شدن محصولات می رسد، استفاده از کیسه های وکیومی برای بسته بندی حبوبات مورد استفاده می باشد که دستگاه وکیوم مواد غذایی با تعداد نازل های متفاوت بسته در راندمان تولید شما، متفاوت است. استفاده از انواع بالابر و انتقال نوار نقاله ای در خطوط تولید و فرآوری و الک کردن و بسته بندی انواع حبوبات کاربرد فراوان دارد و باعث سرعت در خط تولید می گردد.

مدیر مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی، اجرا و سئو "دو هشت" dohasht

www.dohasht.com